Loading...
ENERJİ İLETİM HATLARI

Enerji iletim hatları ve bileşenleri denetimi

Enerjinin üretimi kadar dağıtım ve iletimi de çok önemlidir. Kesintisiz ve kayıpsız iletim, düzenli bakım ve denetimlerle sağlanabilmektedir. Uzman ekiplerce enerji üretim hatları ve bileşenleri denetlenerek oluşabilecek arızaların önüne geçilir. Bu denetimler genel olarak yüksek direk üzerinde olan iletim kabloları veya bileşenler (porselen, bağlantı ekipmanları vb) olmaktadır. Trafolar ise sahada gezerek gözle fiziksel kontroller ile denetlenir. Bütün bu denetimler enerji kesilmesi gerektiren, tehlikeli, uzun zaman alan ve hataya açık operasyonlardır.

Yenilikçi enerji hatları denetimlerini insansız hava araçları ile yapıyoruz. RGB ve termik olarak enerji hatlarının bileşenlerinin ve trafoların denetimini yapıyoruz. Hat üzerinde ısı takibi gerektiren elemanların termik raporunu çıkartıyoruz. Özellikle trafo gibi yüksek ısı üreten sistemleri termik incelemeden geçiriyoruz.

Bu işlemleri hava araçlarımızla yapmamız birçok avantaj sağlamaktadır;

enerji kesintisi olmadan

güvenli

hızlı

yüksek hassasiyette

Sahada yapılan RGB ve termik incelemeler sonucunda uzman ekiplere ısıl değerler ve görüntüler teslim edilerek arıza tespitleri yapılmaktadır.